Déjà vu: Naozaj ma každý rok čakajú extrémne zmeny v živote?

Moment, kedy máš zvláštny a nezastaviteľný pocit, že si už niečo prežila, videla či počula. Ak by mi niekto pred rokom povedal, že opäť zažijem množstvo zmien behom extrémne krátkej chvíle, neverila by som.

sea waves GIF

Áno, dobre vidíš, po dlhých predlhých mesiacoch tu opäť svieti nový článok. Dávnejšie školské a pracovné povinnosti mi totiž prekazili plány s rozbehnutím vlastného blogu a tak som bohužiaľ musela uprednostniť povinnosti pred mojou vášňou.


Veľké zmeny koncom roka?


Posledné týždne roka 2016, 2017 a prekvapivo aj 2018 a 2019 sa však pre mňa stali natoľko prelomové, že okrem množstva zmien v súkromnom a pracovnom živote som sa rozhodla plniť si sny.

Jedným z nich je samozrejme aj písanie a odovzdávanie skúseností a vedomostí, ktoré som za posledné roky nadobudla. Všetci určite veľmi dobre poznáme dni, ktoré sú sprevádzané negatívnou náladou, keď sa nám nechce ani len vstať ráno z postele. Ja som takých dní mala uplynulé mesiace pomerne veľa a tak u mňa nastali body zlomu, kedy som si obrazne povedané v určitých momentoch buchla rukou po stole, zbalila som si veci, presťahovala som sa, zmenila zamestnanie, prihlásila som sa na novú školu, ukončila som školu a začala som skúšať všetko, čo mi dovtedy len behalo hlavou.

Extrém?

Tak by som to určite nenazvala. :) Niekedy človek len jednoducho potrebuje pár faciek od života aby pochopil, že ten život máme naozaj len jeden a treba si ho #vážiť a užívať naplno. A čo je najpodstatnejšie, treba si najmä vážiť samého seba, svoje kvality, schopnosti a #zdravie a nebáť sa vyskúšať veci, od ktorých vás možno niektorí odrádzajú. ​


Dosť bolo sentimentu...

Be original, show off your style, and tell your story.”

Pozrime sa na dôvod, pre ktorý sa tu odteraz budeme stretávať trošku častejšie. Je ním nové zamestnanie a takisto aj nakopnutie od priateľov a klientov z predošlého zamestnania. Neustále povzbudzovanie k vytvoreniu niečoho nového ma nakoniec priviedlo až sem.

Poznáš to. Niekedy si myslíš, že sa nachádzaš v slepej uličke a odrazu sa ti naskytne nová, svieža a výnimočná ponuka, ktorá sa neodmieta. A aby som tých zmien nemala málo, opäť som sa nečakane sťahovala. Ostáva mi teda napísať jediné. Teším sa na všetko nové, čo mi budúcnosť prinesie a na všetky nové skúsenosti a zážitky, ktoré ma čakajú v novej práci a bytíku.


Malá rada odo mňa na záver: "Ak to dovolíte životu a sami sebe, všetko sa zmení k lepšiemu rýchlejšie, ako si myslíte."

11 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
profilova foto_Michaela Recht.jpg

Vitajte!

Ste tu noví? Objavili ste ma náhodou? Prečítajte si viac

o mne, o mojom svete Michelle's Corner

a článkoch, ktoré s radosťou prinášam mojim čitateľom.

Aby vám

nič neuniklo.

Ďakujem za odber :)

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • Twitter